اشتباهات رایج راه‌اندازی وب سایت

چکیده این مطلب : انتشار : 5 ژوئن 2019 بدون نظر 309 بازدید

گیرکردن روی قالب و افزونه های مختلف، عدم توجه به بازاریابی، کپی‌کردن کسب و کار دیگران از اشتباهات رایج در راه‌اندازی سایت می‌باشند.

اشتباه اول؛ گیرکردن روی قالب و افزونه های مختلف

یکی از بزرگترین اشتباهات موقع راه‌اندازی سایت این است که می‌گوییم فلان قالب را باید داشته باشم یا اینکه همه این افزونه‌ها را باید داشته باشم تا سایت راه‌اندازی شود. یکی از مهمترین قوانین تجارت الکترونیک که در جاهای مختلف با اسامی مختلف نامگذاری می‌شود قانون MVP است. این قانون می‌گوید برای راه‌اندازی یک کسب و کار صبر نکنید تا همه چیز تمام و کمال انجام شود و بعد از آن سایت و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید زیرا در این صورت هیچ وقت شما کسب و کار خود را راه‌اندازی نخواهید کرد چون همیشه چیز جدیدی وجود دارد که هفته گذشته یا ماه گذشته وجود نداشت.

پس وقتی ایده‌ای به ذهن‌تان رسید هر چه سریعتر با حداقل‌های ممکن آن را راه‌اندازی کنید. البته این به این معنی نیست که کار را به صورت ناقص شروع کنید بلکه به حداقل‌ها راضی باشید و امکانات جانبی را برای بعدها کنار بگذارید و کم کم تکمیل کنید.

سایت خودتان را راه‌اندازی کنید و به فکر جذب ترافیک و مشتری باشید. نگران افزونه‌ها و قالب‌ها نباشید، هر قالبی زیبایی‌های خاص خودش را دارد و نقایص خاص خودش را،‌ پس اگر با قالب خاصی سایت خود را راه‌اندازی کردید دیگر توجهی به قالب‌های دیگر نکنید. مرغ همسایه همیشه غاز است.

اشتباه دوم؛ عدم توجه به بازاریابی

خیلی از افراد سایت را راه‌اندازی می‌کنند و پس از آن منتظر بازدید کننده می‌مانند. این یک اشتباه بزرگ است، راه‌اندازی سایت تازه آغاز این راه است و شما نیاز دارید تا محتوای خوب تولید کنید. در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. از دوستان خود بخواهید تا شما را به دوستانشان معرفی کنند. زیر پست‌های دیگران کامنت بگذارید. از آن‌ها بخواهید شما را دنبال کنند.

استراتژی شیر در بازاریابی دقیقاً به همین موضوع پرداخته است. اگر به فیلم‌های راز بقا توجه کرده باشید شیر حیوانی است که منتظر شکار نمی‌ماند بلکه دنبال شکار می‌رود و اینقدر شکار مورد نظر را دنبال می‌کند تا او را به چنگ بیاورد. در کسب و کار خود مثل عنکبوت نباشید که منتظر می‌ماند بلکه حشره‌ای از آن طرف‌ها عبور کند و به شکار او در بیاید بلکه مانند شیرها باشید، دنبال مشتری بگردید و او را به چنگ بیاورید.

اولین مشتریهای شما خیلی مهم هستند زیرا جریان فروش را راه می‌اندازند. این مشتریها می‌توانند به شما اشتباهات بازاریابی را نشان می‌دهند و شما می‌توانید آنها را رفع کنید.

اشتباه سوم؛ کپی‌کردن کسب و کار دیگران

اگر فقط به این دلیل می‌خواهید سایتی راه‌اندازی کنید و کسب و کار اینترنتی را شروع کنید که فلانی این کار را انجام داده و سود قابل توجهی بدست آورده،‌ باید عرض کنم کاملاً در اشتباهید و بزودی ورشکست خواهید شد و کار خود را نیمه کاره رها خواهید کرد. اگر کاری سود خوبی بدست آورده قطعاً‌ تلاش بسیار زیادی پشت آن بوده و چیزی که ما می‌بینیم فقط ویترین آن است و زحمات زیادی که کشیده می‌شود تا آن کسب و کار به ظاهر موفق سود زیادی کسب کند را نمی‌بینیم.

یک مثال؛

فرض کنید شما می‌خواهید بخاطر اینکه به رستورانی رفته‌اید و می‌بینید که آن رستوران درآمد بسیار بالایی دارید یک رستوران راه‌اندازی کنید. فارغ از سرمایه اولیه مورد نیاز شما، دردسرهای فراوانی خواهید داشت؛ به طور مثال شما نیاز دارید هر روز مواد اولیه را تهیه کنید زیرا می‌خواهید موفق باشید و نیاز به مواد اولیه تازه و مرغوب دارید، کافیست یک روز مرکزی که همیشه از آنجا تهیه می‌کردید به شما بگوید که من این مواد را ندارم، شما به دردسر می‌افتید یا اینکه سرآشپز شما بگوید که اگر حقوق من را اینقدر نکنی من کار نمی‌کنم آن هم وسط مهمانی بزرگی که سفارش گرفته‌اید،‌ چه خواهید کرد؟؟

می‌بینید که خیلی چیزها است که ما اصلاً‌ خبری از آن نداریم. من نه رستوران دارم و نه اطلاعی از مشکلات آن،‌ اینها فقط مشکلاتی بود که به ذهنم رسید، مطمئنم مشکلات بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد.

پس قبلاً‌ از اینکه به فکر راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی (یا حتی غیر اینترنتی) خود باشید در ابتدا دنبال خلاقیت در کسب و کار باشید چرخ را دوباره اختراع نکنید، دنبال راه‌اندازی کسب و کاری که وجود دارد نباشید. ایده‌های فراوانی وجود دارد که هنوز راه‌اندازی نشده است و بازار بسیار خوبی دارد. اگر متمایز از دیگران نیستید و یا خدمات متفاوتی ارائه نمی‌کنید هرگز به فکر راه‌اندازی کسب و کار نباشید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

WebDesign

چطور سایت طراحی کنیم؟

راه اندازی وب سایت یکی از کارهایی است که وقتی اسم آن وسط می آید بعضی ها تصور می کنند حتماً باید یک متخصص بیاید و آن را انجام دهد.

Launch website from zero step

راه اندازی وب سایت از قدم صفر

شما برای آغاز یک سفر، قبل از شروع حرکت نیاز دارید وسایلی را بردارید، چمدان خود را ببندید، وسیله نقلیه خود را چک کنید. برای راه اندازی سایت هم نیاز دارید تا مواردی را چک کنید، ابزار راه اندازی سایت را تهیه کنید تا آماده این سفر پر چالش و جذاب شوید.

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما