راه اندازی وب سایت از قدم صفر

Launch website from zero step
چکیده این مطلب : انتشار : 4 می 2019 ۳ نظر 416 بازدید

شما برای آغاز یک سفر، قبل از شروع حرکت نیاز دارید وسایلی را بردارید، چمدان خود را ببندید، وسیله نقلیه خود را چک کنید. برای راه اندازی سایت هم نیاز دارید تا مواردی را چک کنید، ابزار راه اندازی سایت را تهیه کنید تا آماده این سفر پر چالش و جذاب شوید.

قدم صفر راه اندازی سایت یعنی چی؟

شما برای آغاز یک سفر، قبل از شروع حرکت نیاز دارید وسایلی را بردارید، چمدان خود را ببندید، وسیله نقلیه خود را چک کنید. برای راه اندازی سایت هم نیاز دارید تا مواردی را چک کنید، ابزار راه اندازی سایت را تهیه کنید تا آماده این سفر پر چالش و جذاب شوید.

چرا می خواهیم سایت داشته باشیم؟

قبل از هر کاری باید ابتدا به چرایی راه اندازی سایت برسیم. اینکه دلیل ما از راه اندازی سایت چیه؟ کسب درآمد؟ سرگرمی؟ معرفی به دیگران؟ یا هر دلیل دیگری که برای آن وجود دارد.

چه پیش نیازهایی وجود دارد؟

برای راه اندازی وب سایت باید یک سری پیش نیازها را آماده کنیم. این پیش نیازها شامل هاست، دامین (ها) می شود. قبل از اینکه کار راه اندازی وب سایت را آغاز کنیم باید این موارد را تهیه و فعالسازی کنیم.

هاست

هاست یا فضای میزبانی وب، همان فضایی که است که سایت شما باید روی آن قرار بگیرد تا دیگران قادر به مشاهده آن باشند. هاست در انواع پلن های مختلف ارائه می شود که از آن جمله می توان به هاست اشتراکی (که بیشترین استفاده را دارد)، هاست اختصاصی، هاست پربازدید اشاره کرد که بستگی به نیازمان آن را انتخاب خواهیم کرد.

برای خرید هاست و دامین می توانید از اینجا اقدام کنید.

دامین، دامنه یا نام سایت

هر سایت یک نام دارد که آن را دامین، دامنه و گاهی دومِیـن نیز گفته می شود. نامگذاری سایت کاملاً بستگی به سلیقه شما دارد، اگر از قبل نام برند خود را انتخاب کرده اید قاعدتاً باید نام برند شما همان نام سایت شما شود. دامین دو قسمت دارد که شامل نام و پسوند آن می باشد. پسوند دامین همان قسمت انتهایی آن است که در سایت ما .ir است.

آیا نیاز به دانش برنامه نویسی داریم؟

امروزه با گسترش سیستم های مدیریت محتوا راه اندازی سایت نیازی به دانش برنامه نویسی ندارد و همین که می توانید با کامپیوتر و مرورگر کار کنید کافی است. وردپرس و جوملا سیستم های مدیریت محتوای معروفی هستند که می توان بدون دانش برنامه نویسی یک سایت حرفه ای با آن راه اندازی کرد.

دوره راه اندازی وب سایت از قدم صفر

چقدر باید هزینه کنیم؟

هزینه ای که لازم است انجام دهید بستگی به دلیل راه اندازی سایت توسط شما دارد و نوع سایت شما که شامل چه چیزهایی خواهد شد. مثلاً اگر شما قرار است مشابه وب سایت ما آموزش آنلاین داشته باشید قطعاً فضای زیادی نیاز دارید و قاعدتاً هزینه بیشتری هم باید انجام دهید. هزینه خرید دامین هم وابسته به پسوند آن است و در پسوندهای مختلف هزینه متفاوتی دارد. به طور مثال هزینه خرید دامین با پسوند .ir از ۶-۵ هزار تومان سالیانه و ۱۶-۱۴ هزار تومان ۵ ساله می باشد. هزینه خرید دامین با پسوند .com مبلغ ۳۹ دلار است که بصورت روزانه با قیمت دلار بالا و پایین می رود.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

اشتباهات رایج راه‌اندازی وب سایت

گیرکردن روی قالب و افزونه های مختلف، عدم توجه به بازاریابی، کپی‌کردن کسب و کار دیگران از اشتباهات رایج در راه‌اندازی سایت می‌باشند.

WebDesign

چطور سایت طراحی کنیم؟

راه اندازی وب سایت یکی از کارهایی است که وقتی اسم آن وسط می آید بعضی ها تصور می کنند حتماً باید یک متخصص بیاید و آن را انجام دهد.

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما