چطور بدون سرمایه کار کنیم؟

چکیده این مطلب : انتشار : 22 می 2019 بدون نظر 582 بازدید

امروزه با رشد و توسعه تکنولوژی برای شروع یک کسب و کار لزوماً نیازی به سرمایه اولیه نیست. می توان از داخل خانه با همین گوشی یا کامپیوتری که مشغول خواندن این مطلب هستید نیز کسب درآمد کرد. می پرسید چطور؟ به شما عرض می کنم که چطور من هم با همین کامپیوتر به درآمد رسیدم.

باورهای محدودکننده را بشناسیم

همه ما انسانها فارغ از اینکه کجا بزرگ شدیم و در چه فرهنگی زندگی می کنیم یک سری باورهای محدود کننده داریم. این باورهای محدود کننده از دوران کودکی تا بزرگسالی همراه ما بوده اند و از طریق والدین و بعد از آن مدرسه و دانشگاه و غیره وارد ذهن ما شده اند. یکی از همین باورهای محدود کننده خطرناک این است که برای راه اندازی یک کسب و کار لزوماً یا باید پدرم پولدار باشه یا اینکه یه ارثی به من رسیده باشه و یا پدر زن پولداری نصیبم بشه و خب اگر همچین شرایطی برای ما پیش نیامده باشد مساوی خواهد شد با افسردگی و ناامیدی. پس اولین کاری که لازم هست انجام دهیم این است که این باورهای محدود کننده را بشناسیم و کنار بگذاریم تا مانع رشد ما در این مسیر نشود.

آیا بدون سرمایه اولیه هم می توان کسب درآمد کرد؟

امروزه با رشد و توسعه تکنولوژی برای شروع یک کسب و کار لزوماً نیازی به سرمایه اولیه نیست. می توان از داخل خانه با همین گوشی یا کامپیوتری که مشغول خواندن این مطلب هستید نیز کسب درآمد کرد. می پرسید چطور؟ به شما عرض می کنم که چطور من هم با همین کامپیوتر به درآمد رسیدم. ممکن است همینجا باورهای محدود کننده شما فعال شوند که حالا شما به کامپیوتر علاقه داشتی و از این حرفها.

چه چیزی را باید جایگزین سرمایه کرد؟

امروزه همه سازمانها و شرکتها کلیه کارهای خود را با کامپیوتر و نرم افزارهای مخصوص به خود انجام می دهند کافیست شما دانش یکی از این نرم افزارها را بیاموزید. به طور مثال؛ نرم افزار حسابداری هلو، که کار با آن بسیار راحت و آموختن آن سریع اتفاق می افتد و چون اکثر شرکتها از آن استفاده می کنند به راحتی می توانید مشغول به کار شوید و بعد از مدتی که کسب درآمد کردید برای خودتان کسب و کاری راه بیاندازید.

یکی از کارهای دیگری که می توان به راحتی آموخت و البته منظورم از راحتی این نیست که زمان و تلاش کمی مورد نیاز باشد بلکه شما باید زمان و انرژی زیادی برای آن صرف کنید، کارهای گرافیکی چاپی است. به طور مثال؛ کارت ویزیت و بروشور و … که امروزه همه شرکت ها و سازمان ها و افراد نیاز دارند.

پس برای این که بدون سرمایه کسب درآمد کنید نیاز است که مهارتی بیاموزید و با به کارگیری آن مهارت به کسب درآمد بپردازید.

از کجا باید شروع کرد؟

حال می پرسید چطور این مهارت ها را یاد بگیریم؟ سایتهای بسیار زیادی از جمله سایت خود ما دوره های رایگانی برای یادگیری مهارت هایی از قبیل راه اندازی وب سایت از قدم صفر و … وجود دارد که بدون پرداخت هزینه ای و با صرف زمان و انرژی می توانید به کسب درآمد مشغول شوید. این تصور که بدون مهارت و بدون سرمایه به کسب درآمد مشغول شوید را کنار بگذارید. کسی که هیچ مهارتی ندارد و سرمایه ای هم ندارد تنها کاری که می تواند انجام دهد کارگری و کارهای خدماتی این مدلی است. زیرا هر کاری نیاز به تخصص دارد، پس تخصص آن را بیاموزید و مشغول به کار شوید.

به شما قول می دهم که شرکت های بسیار زیادی هستند که بعد از متخصص شدن شما حاضر به استخدام شما هستند. هر روز افرادی به من مراجعه و سراغ نیروی با تخصص هایی مثل برنامه نویسی و غیره را می گیرند.

دوره راه اندازی وب سایت از قدم صفر، در این دوره از قدم صفر راه اندازی وب سایت با شما هستیم.

چطور از مهارت خودم کسب درآمد کنم؟

بعد از این که مهارت خاصی را یاد گرفتید کافیست به صفحه های استخدام سایتهایی مثل دیوار و شیپور مراجعه کنید تا فوج عظیمی از استخدامی ها را مشاهده کنید و با هر کدام که مناسب شما بود ارتباط برقرار کنید و در آن شرکت استخدام شوید. از کار با درآمد کم نترسید، شما نیاز به تجربه دارید. حداقل فایده جایی که حقوق کمی به شما می دهد این است که دارای سابقه کار خواهید شد. این خود یک برگ برنده برای استخدام شدن در شرکت های معتبر است. پس مثل بعضی از افراد که منتظر هستند یک شرکت با حقوق چند ده میلیونی به سراغشان بیاید و در بهترین شرایط آنها را استخدام کند نباشید. حتی بدون حقوق کار کردن بهتر از بیکار بودن است.

ضمناً اگر مهارتی که بلدید یا قصد آموختن آن را دارید در زمینه فناوری اطلاعات است می توانید با ما نیز در ارتباط باشید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و سریعاً اقدام کنید. در صورتی که سوالی در این مورد دارید در قسمت نظرات یا از من بپرس سوالتان را بپرسید تا سریعاً پاسخ دهیم.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

کسب و کار اینترنتی

چطور کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

کسب و کار اینترنتی چیست؟ هر کسب و کاری که بر بستر اینترنت انجام می شود را کسب و کار اینترنتی می گوییم، به طور مثال اگر شما در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و تلگرام پیج یا کانالی دارید که از آن کسب درآمد می کنید شما یک کسب و کار اینترنتی دارید. آیا […]

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما