چطور یک ارائه برای فروش بسازیم؟ قسمت چهارم

چکیده این مطلب : انتشار : 19 آوریل 2019 ۳ نظر 430 بازدید

ارائه خود را تمرین کنید. اعتماد به نفس و شور و اشتیاق را با زبان بدن خود تحریک کنید. به طور کامل با تمام فن آوری های مورد استفاده در ارائه آشنا شوید. برای اعتراضات و پرسش ها تمرین کنید. تمرین کنید که آیا مخاطبین تان همراه شما هستند.

تمرین ارائه فروش

ارائه خود را تمرین کنید. آن را به خاطر بسپارید تا فقط به یادداشت خود نگاه کنید. رفتارها، تلفظ و آهنگ صدای خود را تمرین کنید. صدای خودتان را ضبط کرده و یا به یکی از دوستان یا همکاران خود به منظور شناسایی مناطقی که نیاز به بهبود دارند، ارائه دهید.

از اصطلاحات عامیانه و اصطلاحات فنی دوری کنید.

اعتماد به نفس و شور و اشتیاق را با زبان بدن خود تحریک کنید. هنگام ورود به اتاق لبخند بزنید و دست بدهید. تماس چشمی برقرار کنید و افراد را با نامشان صدا کنید. صاف بایستید. لباس‌های مناسب بپوشید و مطمئن باشید که کفش‌های شما واکس خورده و براق هستند. دست خود را از جیب خود بیرون نگه دارید.

اگر برای مخاطبین بسیار بزرگ سخنرانی ارائه می‌دهید، فقط روی صحنه نایستید. خودتان را معرفی کنید و به افراد خوشامدگویی کنید.

به طور کامل با تمام فن آوری های مورد استفاده در ارائه آشنا شوید. با یک بورد هوشمند یا با لپ تاپ و پروژکتور تمرین کنید تا بتوانید مشکلات احتمالی را از بین ببرید. در صورت لزوم، تجهیزات خود را همراه داشته باشید. در صورت امکان، تمام تکنولوژی ها را در روز ارائه همراه خود بیاورید.

برای اعتراضات و پرسش ها تمرین کنید. به سخنرانی خود ادامه دهید و هر گونه سوال یا اعتراض بالقوه را بر روی یک تکه کاغذ جداگانه بنویسید. از یکی از دوستان یا همکاران خود بخواهید به عنوان مشتری بازی کند و سوالاتی بپرسد و یا اعتراضاتی را که شما پیش‌بینی کرده اید مطرح کند. پیش‌نویس پاسخ‌های ممکن را برای همه ایرادات احتمالی آماده کنید و آماده باشید که آن‌ها را تحویل دهید.

تمرین کنید که آیا مخاطبین تان همراه شما هستند. برای سوالات مناسب مکث کنید. زبان بدن افراد را مشاهده کنید که نشان می‌دهد مخاطبین شما چیزی را درک نمی‌کنند. انرژی و اشتیاق خود را در طی ارائه خود حفظ کنید. سعی کنید جلسه را با اعلام این که سوالات چه زمانی پرسیده خواهد شد، کنترل کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند از وقفه در زمان بحرانی اجتناب کنید. با این حال، اگر با یک تصمیم‌گیرنده صحبت می‌کنید، ممکن است انتخابی نداشته باشید.

منبع : wikihow.com

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چطور یک ارائه برای فروش بسازیم؟ قسمت پنجم

اگر بازخورد مثبت مخاطبین خود را حس کردید، مستقیماً پیشنهاد فروش را بدهید. نکات منفی را به نفع خودتان تمام کنید. نگرانی ها را با انتخاب گزینه ها کاهش دهید.

چطور یک ارائه برای فروش بسازیم؟ قسمت سوم

اسلایدهای ارائه را متفکرانه و با دقت ایجاد کنید. یک مدل یا نمونه از محصول خود را به همراه داشته باشید. از پروژکتورهای قدیمی صرف نظر کنید.

چطور یک ارائه برای فروش بسازیم؟ قسمت دوم

ارائه خود را مناسب با مخاطب هدف طراحی کنید. یک برنامه کامل برای معرفی خود بنویسید. متن معرفی خود را بنویسید. انتظارات و اهداف مشتری احتمالی خود را برای جلسه آماده کنید. توضیح دهید که چگونه هر یک از اهداف را انجام خواهید داد. هزینه خدمات خود را ارایه کنید. جزئیات مزایایی که می‌توانید به مشتری احتمالی خود بدهید را بازگو کنید.

چطور یک ارائه برای فروش بسازیم؟ قسمت اول

یک معرفی موثر فروش نه تنها به مشتریان احتمالی در مورد محصول یا سرویس شما آموزش می‌دهد، بلکه توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید نیازهای خاص مشتریان را برآورده کنید و به آن‌ها در رسیدن به اهدافشان کمک کنید. ایجاد یک ارائه فروش موفق نیازمند تحقیقات کامل و آماده‌سازی دقیق است.

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما