چطور طراح گرافیک شویم؟ قسمت دوم

چکیده این مطلب : انتشار : 16 مارس 2019 ۳ نظر 1,094 بازدید

مقدمات را خودتان مطالعه کنید. هر روز نقاشی کنید تا مهارت های هنری پایه خود را بسازید.

مقدمات را خودتان مطالعه کنید

هر روز نقاشی کنید تا مهارت های هنری پایه خود را بسازید. هر روز ۳۰ دقیقه وقت صرف کنید و چیزهای اطراف خود را تا آنجا که می توانید با جزئیات نقاشی کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد چشم ها و دستان شما هماهنگ شوند تا یک طرح عالی را رسم کنید.

نقاشی های شما می تواند به سادگی اشیاء اطراف شما و یا به همان اندازه مناظر شما که در ذهنتان تصور می کنید، ساده باشد. نکته مهم این است که شما هر روز وقت خود را صرف قوی کردن توانایی های هنری خود می کنید.

اگر یک مبتدی کامل هستید، با کشیدن چیزهای ساده مثل میوه و اشیاء بدون جزئیات بیشتر شروع کنید. سپس، به مرور اشیاء پیچیده تر و جزئیات اشیاء را نیز رسم کنید.

در مورد تجربه کاربری آموزش ببینید تا طرح های قابل استفاده بهتری اجرا کنید. کتاب و مقالاتی را در وب سایت های طراحی گرافیکی بخوانید که بر روی طراحی برنامه ها، وب سایت ها و دیگر پلتفرم ها تمرکز دارند که بتواند برای کاربر مفید واقع شود.

تجربه کاربری یک جزء بسیار مهم از طراحی گرافیک است، بنابراین مطالعه چگونگی طراحی مؤثر اشیاء برای کاربر در ذهن نیز به همان اندازه مهم است.

با یک جستجوی ساده در زمینه تجربه کاربری می توانید اطلاعات بسیار ارزشمندی کسب کنید.

ایده های بنیادی در نظریه طراحی گرافیک را مطالعه کنید. این ها شامل اصولی مانند هم ترازی، کنتراست، تعادل؛ تئوری رنگ و تکرار هستند. داشتن درک بالا از این اصول به شما کمک خواهد کرد که بدانید چگونه طرح های زیبایی را در هر زمینه ای از طراحی گرافیکی بسازید.

استفاده از یک کتاب در این زمینه یا کتاب تئوری مؤثرترین راه مطالعه این اصول خواهد بود. با این حال، شما همچنین می توانید هر یک از آن ها را به طور مستقل از طریق منابع مختلف آنلاین مورد مطالعه قرار دهید.

دقت کنید که بدانید چطور برای مخاطبان مختلف بنویسید. متون نوشتاری برای مخاطبین دانشگاهی را تمرین کنید (به عنوان مثال، متخصصان در یک زمینه دانشگاهی خاص)، خوانندگان حرفه‌ای (به عنوان مثال، افراد تجاری یا افرادی که در آن زمینه کار می‌کنند)، و عموم مردم (به عنوان مثال، افراد با دانش کم یا بدون دانش قبلی در مورد موضوع)، با استفاده از اصطلاحات مختلف و ساختارهای دستوری برای هر کدام. از آنجا که طراحان گرافیک طرح‌های مختلفی را برای طیف وسیعی از مشتریان ایجاد می‌کنند، دانستن چگونه نوشتن برای مخاطبان مختلف ضروری است.

اگرچه ممکن است فکر کنید طراحان گرافیک تنها با ابزارهای بصری کار می‌کنند، طراحی شامل ایجاد مواد نوشتاری (به عنوان مثال، به عنوان بخشی از صفحه وب)، بنابراین یاد گرفتن نحوه نوشتن نیز در طراحی گرافیک بسیار مهم است.

احتمالا برای جذب مخاطبان دانشگاهی از طریق مدرسه تمرین کرده‌اید، بنابراین برای شما مهم است که بر روی یادگیری نحوه نوشتن برای مخاطبان عمومی تمرکز کنید.

هنگام نوشتن برای مخاطبان عمومی، از استفاده از اصطلاحات تخصصی یا ساختارهای جملات پیچیده اجتناب کنید. از کلمات و عباراتی استفاده کنید که اغلب مردم آن را درک می‌کنند.

با استفاده از نرم‌افزار طراحی گرافیکی راحت شوید. با استفاده از نرم‌افزاری که طراحان از آن برای ایجاد طرح‌های تصویری، صوتی و متنی استفاده می‌کنند در زمان صرفه جویی کنید. بسیاری از طراحی‌های گرافیکی از طریق این نوع نرم‌افزارها انجام می‌شود، بنابراین مهم است که یک دانش عملی از حداقل ۱ یا ۲ نرم‌افزار داشته باشیم.

برخی از نرم‌افزارهای طراحی گرافیکی مورد استفاده شامل فتوشاپ، Illustrator و InDesign هستند.

منبع : wikihow.com

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چگونه طراح گرافیکی شویم؟ قسمت سوم

اگر می‌خواهید روی متن تخصص داشته باشید، در تایپوگرافی تمرکز کنید. اگر میخواهید از نقاشی بیشتر در کار خود استفاده کنید، طراحی لوگو را مطالعه کنید. اگر می‌خواهید وب سایت‌هایی را بسازید که استفاده از آن‌ها آسان باشد، به طراحی وب بروید.

چطور طراح گرافیک شویم؟ قسمت اول

اگر متوجه شدید که واقعاً به ایجاد طرح‌ها و نحوه ساختن وب سایت علاقه دارید، پس ممکن است بخواهید بیشتر در مورد طراحی گرافیک مطالبی بیاموزید. طراحی گرافیک یک زمینه متنوع با موضوعات مختلف برای یادگیری است. یادگیری طراحی گرافیک به شما این امکان را می‌دهد که چیزهایی مانند هنر، تجربه کاربری، رنگ و طراحی، تایپوگرافی، یا طراحی وب را مطالعه کنید. خوشبختانه، یادگیری در مورد این موضوعات با استفاده از کلاس‌ها در طراحی گرافیکی یا حتی مطالعه آن‌ها بسیار ساده است.

طراحی نرم افزار موبایل در سال 2019

طراحی اپلیکیشن موبایل در سال ۲۰۱۹

طراحی واسط کاربر که به معنای طراحی واسط کاربر برای ماشین و نرم‌افزار، همانند رایانه، لوازم خانگی، دستگاه موبایل و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی با تمرکز بر به حداکثر رساندن تجربه کاربری است. در این مقاله با ۴ روند اصلی طراحی رابط کاربری در سال ۲۰۱۹ آشنا می شوید.

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما