چطور با درآمد غیرفعال ثروتمند شویم؟

درآمد غیرفعال
چکیده این مطلب : انتشار : 15 دسامبر 2019 بدون نظر 234 بازدید

بعید می‌دانم کسی وجود داشته باشد که بگوید من نمی‌خواهم ثروتمند شوم و زندگی خوبی داشته باشم. قطعا شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید زندگی مرفهی داشته باشید و هر آنچه را که بخواهید بدست بیاورید. پس با من همراه باشید.

بعید می‌دانم کسی وجود داشته باشد که بگوید من نمی‌خواهم ثروتمند شوم و زندگی خوبی داشته باشم. قطعا شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید زندگی مرفهی داشته باشید و هر آنچه را که بخواهید بدست بیاورید. پس با من همراه باشید.

درآمد غیرفعال یا درآمد فعال، کدوم بهتره؟

در ابتدا به این موضوع برسیم که اصلا کدام درآمد بهتر است و آیا یکی از این دو کافی است یا خیر؟

درآمد فعال یعنی درآمدی که در ازای کاری که انجام داده اید به شما داده می‌شود. مثلا حقوق یک کارمند یا کارگر درآمد فعال محسوب می‌شود.

درآمد غیرفعال به درآمدی گفته می‌شود که شما بصورت مستقیم در آن کار مشغول به فعالیت نیستید و نیازی به حضور فیزیکی شما ندارد که به توضیح آن خواهیم پرداخت.

احتمالا می‌گویید خب معلوم است که درآمد غیرفعال بهتر است زیرا حضور فیزیکی نداریم و کسب درآمد می‌کنیم. البته که درآمد غیرفعال بهتر است اما نیاز به کارها و پیش زمینه هایی دارد که قبل از کسب درآمد غیرفعال باید ایجاد شود.

چرا باید برای ثروتمند شدن حتماً درآمد غیرفعال داشته باشیم؟

حال این سوال مطرح می‌شود که چرا برای ثروتمند شدن حتما باید درآمد غیرفعال داشته باشیم!؟ آیا نمی‌توان بدون داشتن درآمد غیرفعال ثروتمند شد؟

جواب این سوال این است که شما می‌توانید درآمد فعال خوبی داشته باشید ولی هرگز ثروتمند نمی‌شوید. حتی اگر شما در حال حاضر (آذر ۹۸) ماهی ۲۰ میلیون تومان درآمد داشته باشید قادر نیستید در مرکز تهران نه بالای شهر، یک آپارتمان ۷۰ متری تهیه کنید. زیرا آپارتمان در مرکز تهران حدودا متری ۱۵ میلیون تومان قیمت دارد و یک میلیارد و پنجاه میلیون تومان می‌بایست برای آن پرداخت نمایید.

شما اگر کل مبلغ دریافتی خودتان را نیز ذخیره نمایید، چهارسال و نیم زمان خواهد برد تا این مبلغ ذخیره شود. این در صورتی است که شما حتی یک ریال از این پول را خرج نکنید و ملک هم گران نشود، که همانطور که خودتان می‌دانید بعید است.

پس با ماهی ۲۰ میلیون تومان نیز نمی‌توان ثروتمند شد و نیاز دارید که درآمد غیرفعال بسازید تا نیاز به حضور شما نباشد و برای شما درآمد غیرفعال بسازد.

چطور باید درآمد غیرفعال بسازیم؟

  • آیا برای داشتن درآمد غیرفعال به پول زیادی احتیاج داریم؟
  • آیا باید کار خاصی انجام دهیم که نیاز به مهارت‌های پیچیده است؟
  • و …

اینها سوالاتی است که ممکن است در ذهن شما شکل گرفته باشد. اما باید به شما بگویم نه به پول زیادی نیاز دارید و نه مهارت پیچیده‌ای نیاز دارید. تنها چیزی که نیاز دارید همت و تلاش شماست که هر چه زودتر به کسب درآمد غیرفعال مشغول شوید.

با حداقل شروع کنید

اگر مهارتی دارید که می‌توانید آموزش دهید به راحتی می‌توانید با ساخت یک ویدئوی آموزشی و فروش آن از طریق وب‌سایت‌های آموزشی شروع به کسب درآمد کنید. می‌بینید که چقدر ساده و با حداقل سرمایه می‌توانید شروع کنید. شما تنها یک گوشی تلفن همراه که دوربین داشته باشد (که احتمال خیلی زیاد یکی از آن‌ها را در منزل خود دارید) نیاز دارید. شاید باورتان نشود ولی فردی را دیدم که با ساخت فیلم نحوه پخت انواع کباب چندین میلیون کسب درآمد غیرفعال کرده بود.

اگر از نظر خودتان هیچ مهارتی ندارید می‌توانید با مبلغ زیر صدهزارتومان وارد بورس شوید و از آن کسب درآمد غیرفعال کنید. بله درست خواندید زیر صد هزارتومان. شاید بپرسید مگر همچین چیزی امکان پذیر است.

باید خدمتتان عرض کنم که اکثر سهامی که در بورس عرضه می‌شوند زیر ده هزار تومان قیمت دارند و شما به راحتی می‌توانید از آنها خرید کنید. نیازی به آموزش‌های پیچیده هم ندارید کافی است با مبالغ پایین شروع به خرید و فروش سهام کنید و کسب درآمد کنید. کم کم می‌توانید این مبالغ را بزرگ‌تر و بزرگ‌تر کنید.

می‌توانید کنار ساحل در حال استراحت با تبلت یا موبایل خود به خرید و فروش سهام بپردازید و هیچ فعالیت فیزیکی انجام ندهید.

روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید

چند سالی است که سرمایه گذاری انسانی یا همان سرمایه گذاری روی خودتان از مهمترین سرمایه گذاری ها شناخته شده است و افراد به این امر خیلی اهمیت می‌دهند.

پس با آموزش دیدن روی خودتان سرمایه گذاری کنید. برای این سرمایه گذاری نیازی به صرف مبلغ زیادی نیست شما می‌توانید با خواندن کتاب‌های تخصصی در زمینه کاری خودتان روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما