چطور فریلنسر میلیونی شویم؟

چکیده این مطلب : انتشار : 29 می 2019 بدون نظر 794 بازدید

ورود به دنیای فریلنسری نیاز به مقدماتی دارد که برای موفق شدن در این شغل باید آموخت. این مقاله را بخوانید و نظرتان را برای ما بنویسید

فریلنسر کیست؟

فریلنسر به افرادی گفته می‌شود که به صورت دورکاری به انجام پروژه‌های مشتریان خود می‌پردازند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. پروژه‌هایی که فریلنسرها انجام می‌دهند محدود به مهارت خاصی نیست، از تایپ و برنامه نویسی گرفته تا دوبله فیلم جزو پروژه‌هایی هست که یک فریلنسر می‌تواند انجام دهد.

چطور می توان فریلنسر شد؟

با توجه اینکه فریلنسر به صورت دورکاری پروژه‌های خود را انجام می‌دهد حتماً‌ نیاز به کامپیوتر دارد که ترجیحا‍ً استفاده از لپ تاپ توصیه می‌شود، به این دلیل که کامپیوترهای شخصی نیاز به مکان خاصی برای کار دارند ولی وقتی شما از لپ تاپ استفاده می‌کنید می‌توانید در هر زمان و هر مکانی به انجام پروژه‌های محوله بپردازید. البته این دلیل بر این نمی‌شود که با کامپیوترهای خانگی یا اصطلاحاً PC نتوان به کسب درآمد از این طریق پرداخت.

برای فریلنسر شدن نیاز به یک مهارت دارید که قطعاً شما مهارتی دارید که دیگران نیاز به آن داشته باشند،‌ این مهارت لزوماً‌ مهارت خاص و فوق‌العاده‌ای نباید باشد و همان‌طور که عرض کردم حتی از تایپ هم می‌توان درآمد خوبی کسب کرد.

دوستی داشتم که داستان دوران دانشجویی خود را برایم تعریف می‌کرد، میگفت من از طریق کار با نرم افزار ورد و اکسل ماهی ۳ میلیون تومان در دوران دانشجویی خودم (سال ۹۳) درآمد داشتم. این مبلغ آن زمان، مبلغ قابل توجهی بود. با یک جستجوی ساده می‌توانید بفهمید که در آن سال حقوق یک کارمند متوسط حدود ۲ میلیون بوده و این رقم برای همچین مهارتی رقم خوبی بوده است.

مزایای فریلنسری چیست؟

یکی از بزرگترین مزایای این شغل این است که شما هیچ محدودیتی در زمان و مکان ندارید. یعنی می‌توان کنار دریا مشغول خوشگذرانی باشید و همزمان کار خود را نیز انجام دهید و کسب درآمد کنید. ممکن است شما دانش‌آموز یا دانشجو باشید و زمان کار شما دست خودتان نباشد، پس نیاز دارید که هر زمان دلتان خواست کار کنید.

مزیت دیگری که در این شغل نصیب شما خواهد شد درآمدی که دارید نسبت به هزینه‌کرد شما خواهد بود. یعنی شما درآمدی دارید که نه مالیات و نه هزینه جانبی زیادی برای آن می‌پردازید، تنها هزینه‌ای که دارید لوازم مصرفی شما است مثل کامپیوتر،‌ لپ‌تاپ و … که شما در حین کار از آنها استفاده می‌کنید.

مزیت بعدی که در این شغل دارید این است که هر زمان بخواهید می‌توانید دست از کار بکشید و هر زمانی که اراده کنید بصورت فشرده کار کنید و درآمدتان را بیشتر کنید.

مزیت بعدی که وجود دارد این است که شما می‌توانید در چند مهارت کسب درآمد کنید یعنی محدود به یک مهارت خاص نیستید، البته لازمه این امر این است که شما از مهارت‌های مختلف بهره‌مند باشید.

معایب فریلنسری چیست؟

اما معایبی که وجود دارد که البته بسیار کم و در صورتی که آنها را بشناسید می‌توانید برطرف کنید. یکی از معایبی که از اکثر فریلنسرها شنیده‌ام این است که پول گرفتن از کارفرما سخت است و گاهی بعلت ناآگاهی سرشان کلاه می‌رود و کارفرما هزینه را پرداخت نمی‌کند و یا به هر دلیلی از انجام آن پروژه پشیمان می‌شود.

عیب دیگری که شاید بتوان گفت عیب این شغل است،‌ نیاز به در دسترس بودن اینترنت برای ارسال و دریافت اطلاعات بین شما و کارفرماست. یعنی شما اگر اینترنت نداشته باشید ارتباط شما و به سختی صورت خواهد گرفت زیرا در اکثر موارد فرد یا شرکتی که شما را بعنوان فریلنسر به کار می‌گیرد نزدیک شما نیست. در این چند سالی که تجربه این شغل را داشته‌ام اکثر افرادی که دیدم از این روش کسب درآمد می‌کنند ساکن شهرستانها هستند.

از کجا باید شروع کرد؟

برای شروع ابتدا باید سراغ مهارت‌ها و علاقه‌هایی که دارید بروید، به نظر من علاقه شما شرط اول است و بعد از آن مهارت نقش دارد زیرا مهارت به راحتی قابل کسب است و در صورتی که علاقه‌ای در میان باشد به راحتی می‌توان مهارت لازم را آموخت. پس یک کاغذ بردارید و لیست علاقه‌مندیهای خود را بنویسید. این کار را به روش بارش فکری انجام دهید، یعنی زمانی (حداقل نیم ساعت) را در نظر بگیرید و هر چیزی که به ذهنتان آمد روی کاغذ بیاورید، تأکید می‌کنم هر چیزی. (لطفاً‌ همین الان این کار را انجام دهید سپس ادامه مقاله را بخوانید، کاری به بعدا‍ً سپرده شود هرگز انجام نخواهد شد)

بعد از آن‌که علاقه‌مندی‌های خود را نوشتید حالا زمان بررسی آن است. علاقه‌مندی‌هایی که می‌توان از آن کسب درآمد کرد را جدا کنید، این‌قدر این کار را ادامه دهید تا به چند مورد خاص برسید.

به چه مهارتهایی نیاز دارم؟

مهارت‌های مورد نیاز بستگی به مهارتی که انتخاب کردید خواهد داشت، ولی حداقل مهارتی که باید داشته باشید توانایی کار با کامپیوتر هست که بعید می‌دانم نداشته باشید. در صورتی که نیاز به یادگیری آن دارید می‌توانید بصورت فشرده آن را بیاموزید، می‌توانید سراغ آموزشگاه‌های محل سکونت خود بروید یا اگر ساکن تهران هستید می‌توانید از طریق فرم تماس با ما و پشتیبانی آنلاین شماره تماس خود را اعلام کنید تا با شما برای هماهنگی تماس بگیریم.

آیا بدون مهارت هم می توان فریلنسر شد؟

خیر،‌ طبیعتاً برای شروع کار نیاز به مهارتی دارید که بتوان از آن کسب درآمد کرد. اگر هیچ مهارتی (حتی مهارت کار با کامپیوتر) را ندارید اصلاً نگران نباشید. خود من هم زمانی که شروع کردم کار با کامپیوتر و نرم افزار ورد را از برادر بزرگترم یاد گرفتم و بعد از آن سراغ بقیه مهارت‌ها رفتم. پس جای نگرانی نیست.

اگه میخوای توی سمینار جذاب فریلنسر میلیونر شرکت کنی کافیه کلمه «freelancer» رو به شماره ۱۰۰۰۷۰۰۰۹۰۰۰۷۰ پیامک کنی

برای یادگیری یک مهارت چقدر زمان نیاز دارم؟

یادگیری مهارت را در چند سطح می‌توانیم نگاه کنیم، سطح اول اینکه شما از پس کارهای خود بر بیایید، یعنی کارهای روزمره خود را در آن زمینه انجام بدهید نه خیلی عالی بلکه فقط کار روی زمین نماند، یادگیری در این سطح حداقل ۲۰ ساعت بصورت متمرکز زمان لازم دارد. یعنی اگر روزی یکساعت کار می‌کنید بیست روز زمان خواهد برد و اگر روزی سه ساعت (یعنی حالت متداول) حدود یک هفته برای یادگیری در این سطح زمان نیاز دارید. سطح دوم اینکه شما آن مهارت را در سطح عالی یاد بگیرید و بتوانید کارهای حرفه‌ای در آن زمینه انجام دهید که نیاز به حداقل ۵۰۰ ساعت یادگیری بصورت متمرکز دارد. این یعنی بمدت ۱۰۰ روز و روزانه ۵ ساعت زمان متمرکز یا روزی سه ساعت بمدت ۱۶۷ روز (یعنی ۵ ماه و نیم). سطح سوم اینکه شما در سطح کشور جزو بهترین‌های آن مهارت باشید و وقتی صحبت از آن مهارت شود شما جزو نفرات برتر کشور باشید. برای یادگیری در این سطح حداقل ۱۰۰۰ ساعت یادگیری با تمرکز نیاز دارید. این یعنی روزی سه ساعت بمدت یکسال تمرین و یادگیری مداوم. سطح چهارم، در این سطح شما جزو نفرات برتر دنیا خواهید بود و نیاز به حداقل ۱۰۰۰۰ ساعت یادگیری دارید که قطعاً زمان زیادی خواهد بود. یعنی ده سال بصورت متمرکز روی مهارتی زمان بگذارید.

چطور می توانم از این طریق درآمد میلیونی کسب کنم؟

از چند طریق می‌توان در شغل فریلنسری کسب درآمد کرد، اول اینکه در بین آگهی‌ها به دنبال پروژه‌هایی که برای واگذاری سپرده شده را پیدا کنید و با آن فرد یا شرکت ارتباط بگیرید. دوم اینکه در وب‌سایتهایی که برای این کار ساخته شده عضو شوید و پروژه بگیرید و کسب درآمد کنید. سوم اینکه برای خودتان وب‌سایتی راه اندازی کنید و از طریق آن خودتان و پروژه‌هایی که انجام دادید را به نمایش بگذارید تا افرادی که دنبال متخصص هستند شما را پیدا کنند و پروژه خود را به شما واگذار نمایند. روشهای دیگری نیز وجود دارد که خودتان باید تجربه کنید و به آن برسید. (ما را هم بیخبر نگذارید)

چطور فریلنسر حرفه ای باشیم؟

برای حرفه‌ای شدن باید آموزش دید، بزرگترین عیبی که اکثر فریلنسرهای عزیز دارند این موضوع هست که دنبال یادگیری بیشتر نیستند و به خودشان می‌گویند من که این مهارت را دارم پس نیازی به یادگیری مهارت  X وY ندارم که این باعث خسارت زیادی خواهد شد. پس برای اینکه حرفه‌ای باشید حتماً دنبال یادگیری مهارت‌های مختلف از جمله فن‌بیان باشید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چطور یک استارت‌آپ راه اندازی کنیم؟

این روزها راه‌اندازی استارت‌آپ روی زبان خیلی‌ها افتاده است و بعضی ها تصور می‌کنند تنها راه موفقیت و رسیدن به ثروت فوری راه‌اندازی یک استارت‌آپ است. فارغ از چالش‌هایی که در این مسیر برایشان به وجود خواهد آمد و بدون در نظر گرفتن خیلی از پیش‌نیازهایی که باید قبل از شروع به راه‌اندازی یک استارت‌آپ در نظر گرفت دست به کار می‌شوند و منجر به شکست آنها خواهد شد. در حالی که هم ایده خوبی داشتند و هم تیم خوبی جمع آوری کرده بودند. پس مشکل کجاست؟ با ما همراه باشید تا با روند ایده یابی و راه اندازی یک استارت‌آپ موفق آشنا شوید.

شروع یک کسب و کار: ایده پردازی

بسیاری از مردم بر این باورند که شروع یک کسب‌وکار یک فرآیند پیچیده است. آن‌ها می‌دانند که می‌خواهند یک کسب‌وکار را آغاز کنند، اما اولین قدم‌ها را نمی‌دانند. در این بخش یاد می‌گیرید چطور یک ایده برای یک کسب‌وکار پیدا کنید – چطور دقیقا مشخص کنید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید و سپس چگونه اقدام کنید.

چند ایده برای سیستم‌ سازی کسب‌ و‌ کار

 واژه سیستم‌سازی به معنی اتوماتیک کردن کارهاست. ممکن است اوایل راه‌اندازی کسب‌ و کار خیلی سخت نباشد که همه کارها را خودتان انجام دهید ولی با جلو رفتن کارها و زیادشدن تعداد مشتریان شما پیگیری امور سخت خواهد شد و نیاز است برای انجام یک سری از کارها سیستم تعریف کنید. سیستم‌سازی به این معنی […]

چگونه یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی کنیم ؟

چگونه یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی کنیم ؟

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق باید گام هایی حساب شده برداشته شود که اگر این مراحل بدرستی انجام شود ، کسب درآمد اینترنتی شما تضمین شده می باشد. هزاران نفر با استفاده از این گام ها کسب و کارهای خود را به شکل مناسبی شروع کرده اند . در این مقاله قصد داریم این مراحل را بیان کنیم.

چگونه از استوری های اینستاگرام برای خدمت به مردم استفاده کنیم؟

چگونه از استوری های اینستاگرام برای خدمت به مردم استفاده کنیم؟

بدون شک قابلیت Stories یا همان داستان های اینستاگرام می تونه یک ترفند جالب برای اشتراک گذاری عکس و ویدیو های کاربران باشه ، اما چگونه می توان از این از ابزار برای خدمت به مردم استفاده کرد ؟

نظرات

نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در می آیدتماس با ما