چند ایده برای سیستم‌ سازی کسب‌ و‌ کار

چکیده این مطلب : انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۸ بدون نظر 94 بازدید

 واژه سیستم‌سازی به معنی اتوماتیک کردن کارهاست. ممکن است اوایل راه‌اندازی کسب‌ و کار خیلی سخت نباشد که همه کارها را خودتان انجام دهید ولی با جلو رفتن کارها و زیادشدن تعداد مشتریان شما پیگیری امور سخت خواهد شد و نیاز است برای انجام یک سری از کارها سیستم تعریف کنید. سیستم‌سازی به این معنی […]

 واژه سیستم‌سازی به معنی اتوماتیک کردن کارهاست. ممکن است اوایل راه‌اندازی کسب‌ و کار خیلی سخت نباشد که همه کارها را خودتان انجام دهید ولی با جلو رفتن کارها و زیادشدن تعداد مشتریان شما پیگیری امور سخت خواهد شد و نیاز است برای انجام یک سری از کارها سیستم تعریف کنید.

سیستم‌سازی به این معنی نیست که کامپیوتر تمام کارهای شما را انجام دهد. بلکه به معنی تعریف روندی برای انجام کارهاست. بهتر است همان ابتدا همه کارها را روی کاغذ بیاورید، با این کار شما یک منبع دارید که بعد از بزرگ شدن کسب‌و‌کارتان نیروهای شما نیازی به مراجعه به شما بابت هر چیز کوچکی نخواهند داشت و وقتی که شما حضور ندارید کارهایتان به خوبی زمانی که هستید انجام می‌شود.

سیستم تخفیف دهی

به طور مثال می‌توانید روندی برای تخفیف‌گذاری روی کالاهایتان تعریف کنید که مثلا فلان موقع کالاهای با قیمت بالای ….. تومان تخفیف ….. درصدی خواهند داشت یا در صورت خرید کالا با تعداد بیش از …. عدد می‌توان ….. درصد تخفیف به مشتری داد.

سامانه پیامک

البته یک سری از کارها را نیز می‌بایست کامپیوتری کنید تا خودتان درگیر آن نباشید. یکی از این کارها سامانه پیامک است که به شما خیلی کمک خواهد کرد تا پیگیریهایتان را برای شما انجام دهد. امروز سامانه‌های پیامک بسیار هوشمند‌تر شده‌اند و حتی امکان برگزاری مسابقه و … را نیز دارند. پس می‌توانید کمک زیادی از این سامانه‌ها بگیرید.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

امروزه وب‌سایت‌های بسیار زیادی هستند که این کار انجام می‌دهند. همان‌طور که می‌دانید و احتمالا خودتان نیز همین‌طور هستید استفاده از شبکه‌های اجتماعی بیشتر در ساعات پایانی شب اتفاق می‌افتد و اگر قرار باشد شما در ساعات پایانی شب را مشغول پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی باشید لذت بودن در کنار خانواده را از دست خواهید داد، چون این شغل شماست و شبکه‌های اجتماعی موقعیت بسیار عالی و رایگانی برای تبلیغ کسب‌و‌کار شما هستند.

نرم افزار IFTTT

مورد بعدی نرم‌افزار IFTTT است که با آن می‌توان یک رویه تعریف کرد و هر کاری را اتوماتیک کرد. این نرم‌افزار حتی قابلیت این را دارد که گوشی شما را نیز کنترل و مدیریت کند و مثلا با ارسال کدی به گوشی شما از حالت بیصدا در بیاید و زنگ بخورد.

ساخت فیلم آموزشی

کار بعدی که می‌توانید انجام دهید این است که از کارهای تخصصی که فکر می‌کنید امکان واگذاری ندارند یک فیلم آموزشی بسازید و هر فرد جدیدی که استخدام می‌کنید این فیلم را در اختیار او بگذارید.

استخدام افراد باهوش

مورد بعدی این است که افرادی را استخدام کنید که خیلی بهتر از شما هستند، از این که فردی بهتر و باهوش‌تر از شما به عنوان زیردست شما کار می‌کند نهراسید. این افراد می‌توانند بسیار به شما کمک کنند تا کسب‌و‌کار شما رشد کند و هیچ تهدیدی برای شما به حساب نمی‌آید.

نتیجه کار را بخواهید

از پرسنل خود نتیجه کار را بخواهید و نحوه انجام کار را به خود او بسپارید این کار باعث ایجاد خلاقیت در پرسنل شما خواهد شد و گاهی نتیجه فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

البته بعضی از این موارد برای زمانی است که کسب‌و‌کار شما تا حدی رشد کرده است. برون‌سپاری کارها باعث ایجاد تمرکز بیشتر برای شما که مدیر کسب‌و‌کارتان هستید خواهد شد و در نتیجه رشد چشم‌گیری حاصل می‌شود.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

شروع یک کسب و کار: ایده پردازی

بسیاری از مردم بر این باورند که شروع یک کسب‌وکار یک فرآیند پیچیده است. آن‌ها می‌دانند که می‌خواهند یک کسب‌وکار را آغاز کنند، اما اولین قدم‌ها را نمی‌دانند. در این بخش یاد می‌گیرید چطور یک ایده برای یک کسب‌وکار پیدا کنید – چطور دقیقا مشخص کنید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید و سپس چگونه اقدام کنید.

چطور فریلنسر میلیونی شویم؟

ورود به دنیای فریلنسری نیاز به مقدماتی دارد که برای موفق شدن در این شغل باید آموخت. این مقاله را بخوانید و نظرتان را برای ما بنویسید

چگونه یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی کنیم ؟

چگونه یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی کنیم ؟

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق باید گام هایی حساب شده برداشته شود که اگر این مراحل بدرستی انجام شود ، کسب درآمد اینترنتی شما تضمین شده می باشد. هزاران نفر با استفاده از این گام ها کسب و کارهای خود را به شکل مناسبی شروع کرده اند . در این مقاله قصد داریم این مراحل را بیان کنیم.

چگونه از استوری های اینستاگرام برای خدمت به مردم استفاده کنیم؟

چگونه از استوری های اینستاگرام برای خدمت به مردم استفاده کنیم؟

بدون شک قابلیت Stories یا همان داستان های اینستاگرام می تونه یک ترفند جالب برای اشتراک گذاری عکس و ویدیو های کاربران باشه ، اما چگونه می توان از این از ابزار برای خدمت به مردم استفاده کرد ؟

چگونه برای یک کسب و کار کوچک طرح کسب و کار بنویسیم ؟

یک طرح کسب و کار، یک فایل نوشتاری است که در آن به طور جامع یک طرح کلی از اینکه چیکار می خوایید انجام بدید، کجا می خواید برین و چگونه می خواید اون کار رو انجام بدین وجود داره.
طرح کسب و کار در شرایط خاص اهداف مالی کسب و کار شما را مشخص می کند و به این سول پاسخ می دهد که چگونه خود را برای دستیابی به این اهداف در محدوده محیط بازار فعلی قرار خواهید داد.
علاوه بر این، طرح کسب و کار یک ابزار ضروری برای جذب سرمایه تجاری است.
این مقاله نحوه ایجاد یک طرح کسب و کار را قدم به قدم شرح خواهد داد.

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما