چطور برنامه نویس آیفون شویم؟

چکیده این مطلب : انتشار : 14 سپتامبر 2019 بدون نظر 131 بازدید

اگر از طرفدارهای اپل باشید این مقاله را از دست نخواهید داد.

داستان چیه ؟؟؟

اگر از طرفدارهای اپل باشید این مقاله را از دست نخواهید داد.

کافیست یکی از محصولات اپل را یک روز استفاده کنید، تا متوجه شوید چقدر از تکنولوژی دور بودید !!!

از تعریف که بگذریم، برای وارد شدن به دنیای برنامه نویسی اپل و نوشتن برنامه برای محصولات اپل (نه یک محصول) کافیست فقط زبان برنامه نویسی به نام سوییفت swift را یاد بگیرید.

یعنی همین که شما زبان برنامه نویسی سوییفت (Swift) را بلد باشید تا بتوانید برای آیفون، آیپد، اپل واچ، مک و … برنامه بنویسید. در مورد یادگیری نگران نباشید چون من کنار شما هستم اما شما هم باید کمی دست به کار شوید.

از کجا شروع کنیم ؟؟؟

ما در هر زبان برنامه نویسی محیطی داریم تا در آن کدها را وارد کنیم. که به آن IDE گفته می‌شود. تا بتوانیم خروجی آن را بگیریم که این محیط یا بهتر بگویم برنامه برای زبان برنامه نویسی سوییفت Xcode هست.

یعنی ما کدها را در برنامه Xcode وارد می‌کنیم و این برنامه خروجی کدهای ما را به شکل یک اپلیکیشن به ما میدهد اما مشکل اصلی اینجاست که این برنامه فقط برای سیستم عامل مک انتشار پیدا کرده است.

پس ما نیاز به سیستم عامل مک داریم. دو راه داریم.

راه اول

اولین راه این است که یک مک بوک یا آی‌مک بخریم که در صورتی که بودجه لازم را دارید این گزینه بهتری است و اما راه دوم که پر دردسره ولی کم خرج، اما نه پردردسر برای کسی که عاشق برنامه نویسی است.

روش دوم

برویم سراغ راه دوم اگر به صورت کلی توضیح بدهم روش کار به این صورت است که ما سیستم عامل مک را دانلود می‌کنیم. آن را به روشی روی سیستم خود نصب می‌کنیم خوب ما باز دو روش داریم یا این که مک را مستقیم روی سیستم خودمان نصب کنیم. یعنی به این صورت که وقتی شما دکمه روشن کامپیوتر رو زدید سیستم مانند یک کامپیوتر ویندوزی کار خواهد کرد. البته به جای ویندوز مک بالا خواهد آمد ولی از آن جایی که این روش پر دردسر است. روی هر کامپیوتری هم جواب نمیدهد می‌رویم سراغ روش دوم که ما با کمک فناوری به نام ماشین مجازی سیستم عامل مک را بالا می‌آوریم.

ما در این روش با استفاده از برنامه ماشین مجازی که روی سیستم ما نصب می‌شود و دادن فایل سیستم عامل مک به آن می‌توانیم مک را راه اندازی کنیم و روی آن Xcode را نصب کنیم

بهترین برنامه مجازی سازی برنامه VMware هست که با استفاده از آن میتوانیم سیستم عامل مک را بالا بیاوریم.

با ما همراه باشید

خوب پس فعلا تا اینجا آموزش شما اقدام به دانلود نرم افزار vmware کنید تا قسمت های بعدی آموزش

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نظرات

نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در می آیدتماس با ما