حمله سایبری DDoS (دیداس)

حمله سایبری دیداس
چکیده این مطلب : انتشار : 2 فوریه 2020 بدون نظر 488 بازدید

دیداس یک حمله سایبری است که با هدف قرار دادن سرور ها کار خود را از سر می گیرد. ما در این مقاله شما را با حمله سایبری دیداس آشنا میکنیم.

دیداس از رایج ترین حمله های سایبری است که با هدف قرار دادن سرور ها و سیستم ها کار خود را از سر می گیرد اما این اول ماجراست. در ادامه این مقاله حمله سایبری دیداس را به طور کامل برای شما عزیزان شرح می دهیم.

حمله سایبری دیداس چیست؟

دیداس (DDos) مخفف Distributed Denial Of Service است. که یک نوع حمله سایبری به سیستم های اطلاعاتی و شبکه های کامپیوتری می باشد. حمله داس زمانی صورت می گیرد که حجم کلانی از درخواست های الکی، بی منطق و هرز، به سرور، سیستم و یا وب سایت ما وارد شود و این عمل باعث می شود که سرعت لود وب سایت ما بسیار پایین بیاید و سایت توان پاسخ گویی به درخواست های دیگر مشتریان و کاربران خود را نداشته باشد.

حمله سایبری دیداس

DoS و DDos

اما حمله کنندگان داس که هکر ها هستند، با روش جدید تری به نام دیداس وارد عمل می شوند. اما این شیوه جدید چگونه است؟ هکر ها با در اختیار گرفتن IP های مختلف به جای استفاده از یک دستگاه از چند دستگاه استفاده کرده و تعداد درخواست های هرز و الکی را به جای یک سیستم از چند سیستم به وب سایت شما وارد می کنند. و این حمله بزرگ و وحشتناک را بزرگ تر و قدرتمند تر می کنند.

زمان رخ دادن حمله سایبری دیداس

هکر ها زمانی به وب سایت شما حمله ور خواهند شد که شما رقیب خود آن ها و یا مشتریان آن ها در یک کسب و کار باشید و بر روی کلمات کلیدی در زمینه کاری و استارتاپی خود با مشتریان و صاحبان دیگر وب سایت ها باشید، آنان به شما حمله می کنند! تا اصطلاحا سئو وب سایت شما را پایین بیاورند. و از رقابت با دیگران شما را حذف کنند و این یعنی شکست یک وب سایت. در کل زمانی که شما در استارتاپ خود عالی باشد احتمال این حمله سایبری عظیم وجود دارد تا شما را از حلقه رقابت خارج کنند. ولی باز هم می گوییم که این حمله زمان کاملا مشخصی ندارد و احتمال وقوع آن همیشه وجود دارد.

حمله سایبری دیداس چقدر طول می کشد؟

زمان این حمله بستگی به حمله کننده دارد، که چه زمانی از انجام این کار دست بردارد یا خسته شود و یا به عبارتی زمانی که وب سایت شما را از پا در بیاورد این حمله را متوفق خواهد کرد.

محافظت در مقابل حمله سایبری دیداس

راه های مقابله با حمله سایبری دیداس

البته میتوان با حمله سایبری دیداس مقابله کرد اما چگونه؟! یکی از راه های مقابله با حمله دیداس نصب CDN (سی دی ان) بر روی وب سایت شماست. CDN همواره از وب سایت شما یک بک آپ (Backup) میگیرد که اگر مورد حمله سایبری دیداس قرار گرفتید از وب سایت شما تا خد زیادی محافظت می کند. راه دیگر هم این است که سورو به محض اینکه متوجه شد تعداد در خواست های وب سایت از حد معمول بالا تر رفته می تواند درخواست های وب سایت را مسدود کند و از حمله سایبری دیداس جلوگیری کند.

حرف آخر

امروز به طور کامل با حمله سایبری دیداس آشنا شدیم و راه های مقابله و جلو گیری از آن را هم فرا گرفتیم. امیدواریم با در نظر گرفتن تمامی نکات قابل توجه در این مقاله، از وب سایت و کسب و کار آنلاین خود در برابر هکر ها و حملات سنگین دیداس جلو گیری کنید و همیشه پیروز و سربلند باشید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

اهمیت تولید محتوا

اهمیت تولید محتوا

امروز قصد دارم در این مقاله شما عزیزان را با تولید محتوا هوشمندانه برای وب سایتتان آشنا کنم و از اهمیتی که محتوا دارد، شما را مطلع کنم.

ویژگی های یک سایت خوب چیست؟

ویژگی های یک سایت خوب چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم تا به طور خلاصه و مفید شما عزیزان را با ویژگی های یک وب سایت خوب برای رونق کسب و کارتان آشنا کنیم.

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

امروزه با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی در دنیای مجازی می توان از آن ها برای جذب مشتری برای سایتمان استفاده کنیم و سئو سایتمان را بالا ببریم.

کپی رایتینگ چیست؟

تابه حال برایتان اتفاق افتاده است که با خواندن مطلبی  در یک سایت یا بادیدن تبلیغی ، توجه شما جلب شود و تا مدت ها درگیر آن شوید؟ آیا تا به حال از خود پرسیده اید چه چیزی باعث این شده که توجه شما جلب شود؟ در این مقاله ما به دنبال این جواب هستیم. […]

اصطلاحات سئو

آشنایی با اصطلاحات سئو

با سلام و درود خدمت شما عزیزان ، تیم فناوری اطلاعات تکتا که در زمینه های های استارت آپی در حال فعالیت است. امروز قصد داریم تا با مقاله ای که شما عزیزان چند لحظه بعد آن را مطالعه خواهید کرد شما علاقه مندان به حوضه های کسب و کار اینترنتی را با تمامی اصطلاحات سئو آشنا کنیم. با آرزوی یادگیری هرچه بهتر شما عزیزان مقاله را شروع میکنیم.

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما