بهترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۱۹

چکیده این مطلب : انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ بدون نظر 89 بازدید

یکی از مهم ترین مهارت هایی که امروزه  میتوانیم یاد بگیریم و با آن کسب درآمد کنیم برنامه نویسی است . برای شروع یادگیری این مهارت ، ممکن است سردرگم باشید و این سوال  در ذهنتان شکل بگیرد که چه زبانی را باید یاد بگیرید؟ کدام زبان برنامه نویسی است که بازار کار بیشتری دارد؟ […]

یکی از مهم ترین مهارت هایی که امروزه  میتوانیم یاد بگیریم و با آن کسب درآمد کنیم برنامه نویسی است . برای شروع یادگیری این مهارت ، ممکن است سردرگم باشید و این سوال  در ذهنتان شکل بگیرد که چه زبانی را باید یاد بگیرید؟ کدام زبان برنامه نویسی است که بازار کار بیشتری دارد؟

ما و گروهمون اینجا هستیم که به شما کمک کنیم،  ما در این مقاله از ۱۰ زبان  برتر برنامه نویسی حرف میزنیم  امیدواریم  این مقاله تاثیر بسزایی در تصمیم که خواهید گرفت داشته باشد.

جاوا اسکریپت ( JavaScript)

با نگاهی به Stack Overflow’s ، جاوا اسکریپت به مدت ۶ سال پی در پی محبوب ترین زبان در بین توسعه دهندگان بوده  است. و حدود ۶۵٪ از آنها در سال گذشته از این زبان استفاده کرده اند.  اما به نظر می رسد که براساس داده های مربوط به JavaScript ، Google نسبت به سال گذشته محبوبیتش کاهش یافته است. این زبان در ژوئن ۲۰۱۸ در اوج نمره ۱۰۰ خود قرار گرفت و از ماه می ۲۰۱۹ ، این امتیاز ۸۴ شد.

JavaScript زبان برنامه نویسی “front-end” است. جاوا اسکریپت به طور گسترده ای برای طراحی برنامه های   front-end استفاده می شود و بیشتر به دلیل سازگاری با همه مرورگرهای اصلی ترجیح داده  می شود. JavaScript از طریق Node.js در سمت سرور نیز استفاده می شود.  این زبان برنامه نویسی به مبتدیان توصیه می شود.

پایتون (Python)

پایتون بدون شک صدرنشین لیست است. به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری توصیه شده است. پایتون یک زبان برنامه نویسی سریع ، کاربردیآسان است که به طور گسترده برای توسعه برنامه های وب مقیاس پذیر مورد استفاده قرار می گیرد. YouTube ، Instagram ، Pinterest ، SurveyMonkey همگی  با پایتون ساخته شده اند. پایتون پشتیبانی عالی از کتابخانه را ارائه می دهد و جامعه توسعه دهنده بزرگی دارد.  این زبان برنامه نویسی یک نقطه شروع عالی برای مبتدیان است.

از محبوبیت پایتون نسبت به سال گذشته هیچ تغییر مهمی صورت نگرفته است. این زبان از ماه مه ۲۰۱۹ نمره ۸۸ را حفظ کرده است  ، در حالی که نمره آن در ژوئن ۲۰۱۸ ، ۸۵ بود. اگر شما علاقه مند هستید که حرفه خود را در توسعه back-end  پیش ببرید از پایتون استفاده کنید.

جاوا (Java)

جاوا یکی دیگر از گزینه های محبوب در سازمان های بزرگ است و ده ها سال است که به همین شکل باقی مانده است. جاوا به طور گسترده ای برای ساخت برنامه های وب استفاده می شود و بسیار پایدار است ، بنابراین ، بسیاری از شرکتهای بزرگ  از آن استفاده می کنند.

اگر به دنبال شغل مبتنی بر توسعه در یک سازمان بزرگ هستید ، جاوا همان زبانی است که شما باید یاد بگیرید. جاوا همچنین در توسعه برنامه Android کاربرد گسترده ای دارد. تقریباً هر شغلی امروزه به یک برنامه Android نیاز دارد و امروزه میلیاردها کاربر Android وجود دارد.

با توجه به این واقعیت که گوگل یک چارچوب عالی برای توسعه مبتنی بر جاوا – Android Studio – ایجاد کرده است ، فرصتی بزرگ برای توسعه دهندگان جاوا باز شده است.

جاوا از ژوئن ۲۰۱۸ رتبه ۹۷از ۱۰۰ را در گوگل به دست آورد. از ماه مه ۲۰۱۹ ، این تعداد به ۸۰ کاهش یافته است. این می تواند به دلیل استفاده گسترده از پایتون به جای جاوا باشد .رقابت شدیدی بین پایتون و جاوا وجود دارد.

پی اچ پی (PHP)   :

PHP از محبوب ترین زبان برنامه نویسی با ‌Back-end است. اگرچه PHP با پایتون و JavaScript با رقابت سختی روبرو است ، اما بازار هنوز هم به تعداد زیادی از توسعه دهندگان پی اچ پی احتیاج دارد. افرادی که مایل به پیوستن به یک سازمان با سابقه خوب به عنوان یک توسعه دهنده ‌Back-end هستند باید برنامه نویسی PHP را بگیرند.

‌تاکنون  PHP حدود ۸۳٪ وب سایت ها را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. PHP یک زبان برنامه نویسی است که روی یک سرور اجرا می شود و از آن برای ایجاد صفحات وب نوشته شده در HTML استفاده می شود. این نرم افزار محبوب است زیرا این برنامه رایگان ، ارزان ، تنظیم آسان و قابل استفاده برای برنامه نویسان جدید است.

PHP گزینه ای بسیار قوی برای توسعه دهندگان وب در سراسر جهان است. از آن برای ایجاد محتوای صفحه وب پویا و تصاویر استفاده شده در وب سایت ها ، بسیار استفاده میکنند. همچنین ، PHP به خوبی برای WordPress CMS (سیستم مدیریت محتوا) مناسب است.

سی شارپ (#C) :

#C یک زبان برنامه نویسی شی گرا با هدف کلی است که توسط مایکروسافت  در سال ۲۰۰۰ساخته شده است. C # به طور گسترده ای برای برنامه نویسی back-end ، ساختن بازی ها ، ساخت برنامه های تلفن همراه Window و موارد دیگر موارد استفاده قرار می گیرد. مایکروسافت ، #C را به عنوان رقیبی در برابر جاوا اعلام کرده است.

RUBY :

یک منبع برنامه نویسی منبع باز ، پویا با محوریت سادگی و بهره وری ، در اواسط سال ۱۹۹۰ در ژاپن توسعه یافت. این  زبان با ساده کردن محیط برنامه نویسی و سرگرم کننده تر طراحی شده است.

روبی زبان تایپ پویا دارد ، قواعد سختی ندارد و یک زبان سطح بالا است که تا حد زیادی به زبان انگلیسی شباهت دارد. Ruby ششمین زبان پردرآمد در سطح جهان است که طبق نظرسنجی توسعه دهندگان Stack Overflow در سال ۲۰۱۹ است.

روبی در روندهای جستجوی Google محبوبیت چشمگیری داشته است. در ژوئن سال گذشته ، این زبان به محبوبیت ۹۴ از ۱۰۰ دست یافت ، ماه مه ۲۰۱۸ ، این نمره ۷۲ بود .به طور خلاصه ، می توانید برنامه ای با کد کمتری بسازید. اما روبی زبان تایپ پویا است ، حفظ آن آسان نیست و انعطاف پذیری آن باعث کندی آن می شود.

SQL  :

SQL مخفف Structured Query Language است ، یک زبان برنامه نویسی برای کار با بانکهای اطلاعاتی است. این شامل ذخیره ، دستکاری و بازیابی داده های ذخیره شده در یک پایگاه داده رابطه است.SQL داده ها را دقیق و ایمن نگه می دارد ، و صرف نظر از اندازه آن ، به حفظ یکپارچگی پایگاه های داده نیز کمک می کند.

SQL امروزه در چهارچوب وب و برنامه های پایگاه داده استفاده می شود. اگر قصد دارید SQL را به عنوان شغل خود انتخاب کنید ، ابتدا C یا ++ C را یاد بگیرید. توسعه دهندگان SQL تقاضای زیادی دارند و مقیاس های پردرآمد را توسط سازمان های معتبر ارائه می دهند.

متلب (MATLAB)  :

MATLAB ابزاری برای تجزیه و تحلیل آماری است که در صنایع مختلف برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. متلب در صنعت پردازش تصویر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. Matlab Coder به تبدیل کد برای استفاده در سایر زبان های برنامه نویسی مانند C ++ ، Java و Python اجازه می دهد.

KOTLIN :

اگرچه Kotlin در حال حاضر یکی از پردرآمدترین زبان ها نیست ، اما گوگل اعلام کرد که آن را به عنوان زبان رسمی برای توسعه برنامه های اندرویدی افزایش می دهد. Kotlin پانزدهمین زبان فعال برتر برنامه نویسی در GitHub است که از سال گذشته با یک رتبه بالا رفته است.

محبوبیت Kotlin امسال به سرعت بالا رفته است. در سال ۲۰۱۸ ، نمره Kotlin در روندهای Google فقط ۷۱ بود و در ماه مه ۲۰۱۹ ، از ۱۰۰ نمره ۹۰ را کسب می کند.

Swift :

همانطور که از اسم آن مشخص است ، Swift یک زبان برنامه نویسی با منبع آزاد و کاملاً متناسب است که توسط Apple. Inc تهیه شده است.

Swift عمیقا تحت تأثیر پایتون و روبی است و به گونه ای طراحی شده است که مبتدی و سرگرم کننده برای استفاده باشد. Swift سریعتر ، ایمن تر و آسان تر برای خواندن محسوب می شود. به کد کمتری نیاز دارد ، شبیه به انگلیسی است. از این رو ، کد نویسی  با Swift نسبت به JavaScript ، Java ، Python ، C # و ++ C بدون دردسر و آسانتر است .

شما ممکن است بسیاری از توسعه دهندگان Swift را در مقایسه با سایر زبان های منبع باز پیدا نکنید. نظرسنجی های اخیر نشان می دهد ، فقط ۸٫۱٪ از ۷۸۰۰۰  از Swift استفاده می کنند که این تعداد در مقایسه با سایرین کمتر است.

در پایان باید به شما بگوییم که ما به صورت قطعی نمی توانیم به شما بگوییم که کدام زبان بهتر است و معتقدیم یک برنامه نویس فقط یک زبان برنامه نویسی مسلط نیستند.

با ما همراه باشید 🙂

شما می توانید از طریق تماس با ما با ما در ارتباط باشید

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نظرات

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شوید

تماس با ما